Kino - skutečné náklady


Finanční výbor města Plas 3.9.2018 schválil toto doporučení:

“Finanční výbor pověřuje předsedu [p. Prantnera] zveřejnit na sociálních sítích a www města Plasy stanovisko FV k nepravdám šířeným na sociálních sítích ohledně nákladů na rekonstrukci “Kina” a struktury celkového úvěru.” (viz zápis ze zasedání)

Je pravda, že my o kině píšeme a zveřejňujeme informace:

V článku Plasy - nejzadluženější město ČR jsem psal, že rekonstrukce “kina” a vybudování restaurace v něm stojí 62 mil. Kč

V přetištěném článku v Novinách pro Plasko se píše, že odsouhlasené náklady (restaurace + multifunkční centrum) činí 63 milionů Kč.

Vzhledem k onomu doporučení Finančního výboru jsem ještě jednou prošel to, co je o nákladech na akci “kino” dostupné. A opravdu jsme “šířili nepravdu” !

Není to 62 nebo 63 milionů, jak jsme mylně informovali, ale po aktualizaci je to zhruba 67 až 70 milionů.

Nepočítali jsme totiž s úvodními náklady na pořízení pozemku se stavbou, demolici původní stavby na něm a na projektovou dokumentaci k projektu. Také jsme nevěděli, že ještě naroste cena za restauraci a že město bude chtít dát velkorysou půjčku na rozjezd “kina”, o které lze velmi pochybovat, zda se někdy vrátí.

Celé jsme to shrnul v článku Jak šel čas s cenou rekonstrukce kina - aneb jak se z původních 12 až 14 milionů v roce 2014 stalo během 4 let dnešních 67 až 70 milionů.

Zpět na Aktuality